В Харкові пройшли урочистості з нагоди Дня матері

Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання рідних зниклих безвісти і загиблих захисників України» за підтримки ХОДА провела в Харківській обласній філармонії урочисті заходи для матерів та жінок героїв загиблих в АТО. Вони пройшли напередодні. Організатори підготували фотовиставку «Почуй мій голос 2.0» та концерт, вручення Ікон Пам’яті загиблим за незалежність України та знаку народної пошани – Ордену матері  бійця АТО.

Одна із локацій – фотовиставка. На ній загалом виставлено 57 чорно-білих портретів матерів та жінок військових.  Її організатор Марина Краснова розповідає: «Тут ви бачите, що це портрети не студійні, а портрети на фоні міста. Була така задумка показати такий урбаністичний стиль, що ці жінки, насправді, вони поруч з нами. Вони кожного дня ходять з нами по вулиці, вони користуються громадським транспортом поруч з нами, ходять в магазин, але в них є велика втрата, великій біль. Вони втратили щонайдорожче, що є в їхньому житті. Це їхні діти».

Фотовиставка буде працювати ще деякий час, тож відвідувачі філармонії зможуть побачити 29 портретів матерів та 28 портретів дружин, які втратили своїх синів, дочок та чоловіків на війні, що триває на Сході України.

Ідея фотовиставки виникла восени 2018 року. Відтоді тривала підготовка портретів дружин загиблих воїнів, яка була представлена в лютому 2019 року. Проте, задумкою організаторів стало розширення, тоді з’явилася ідея презентувати портрети матерів.

Організатори фотовиставки прагнуть вкотре нагадати громадськості, що матері та дружини загиблих Героїв, серед нас. Їхнє життя назавжди змінилося, коли війна забрала найрідніших. Ми маємо пам’ятати, що кількість зламаних доль в рази більша за кількість полеглих.

Головна частина урочистостей пройшла в органному залі обласної філармонії. Вітаючи присутніх в залі, отець Віктор Маринчак сказав: «Діти ваші схотіли бути разом із Давидом, який бере ту зброю, яка є під руками. Будь-що, аби захистити нас з вами. Ми маємо не хвилюватися за долю вічності ваших синів та дочок. Сьогодні, дивлячись на фотограції та живі обличчя ми дивуємось, які ж вони мужні, сильні, вони здатні посміхнутись, які ж вони красиві, духовно красиві».

«Ще п’ять років тому, ми не розуміли що у нас відбувається. Війна прийшла в наш дім зовсім не очікувано.І найкращі сини та доньки пішли нас захищати, нашу країну. Ми не знаємо що таке сидіти у підвалах, ми не знаємо що таке розриви бомб. Тому, я хочу подякувати вам від імені всіх нас. І буду дякувати щоденно, і не один раз. Ми пам’ятаємо ващих дітей, і це найменше, що ми можемо зробити. Слава Україні» зазначила член громадської ради при ХОДА Марина Полякова.

Вона разом із колегою по громадській раді Ігорем Пушкарьовим і провела нагородження Орденами та Іконами Пам’яті.Залишити відповідь