Члени громадської ради та молодіжні лідери відвідали 92 ОМБр (ФОТО)

Представники громадських організацій та молодіжні лідери побували в розташуванні 92-ї окремої механізованої бригади, де ознайомились із умовами проживання та несення служби військовими, побачили власноруч створений музей і познайомились із Героєм України, командиром танкового взводу 92-ї окремої механізованої бригади Василем Божком.
Він та прес-офіцер Олександр Кухаренко і провели ознайомчу екскурсію по розташуванню 92-ї ОМБр. Особливі відчуття починають наповнювати вже після перетину КПП – розповідають учасники ознайомчого туру до військової частини. За словами членів громадської ради при ХОДА найбільші враження справили відвідини кімнати бойових традицій і заняття із озброєння та амуніції. Всі учасники ознайомчої екскурсії уважно та ретельно пройшли інструктаж із першої медичної допомоги – адже саме такі знання часто рятують життя.
Показали гостям і побутові умови в яких проживають військові. Казарма з гарним ремонтом, зробити який допомогли волонтери та Харківська обласна державна адміністрація. Гартують тіло військовослужбовці 92-ї ОМБр у новому тренажерному залі, а в бібліотеці проводять час читаючи класичну чи сучасну літературу.
Особливу зацікавленість у гостей військової частини викликав Василь Божок. Він – Герой України, командир танкового взводу 92-ї окремої механізованої бригади. У лютому 2015 року разом із екіпажем танку влучним вогнем знищили три ворожих бойові машини чим підтримали військовослужбовців 79 бригади при проведенні спецоперації. За це Указом Президента України йому присвоєно звання Герой України та орден «Золота Зірка». Та цю нагороду Василь Божко тільки своєю не вважає. Каже, що це нагорода всього всього екіпажу танку, який діяв злагоджено та професійно. А це старший солдат-механік танку Артур Шахмандаров та навідник гармати молодший сержант Лиско В.О.

 

 

 

Коротка історична довідка:
Історія 92-ї окремої механізованої бригади починається ще в 1918 році, коли була сформована 48 стрілецька дивізія, яка пройшла славний шлях фронтами Другої світової війни. Після проголошення незалежності України прикривала український кордон з Придністров’ям.
У 2000 році на базі колишньої дивізії було сформовано 92-гу бригаду. Її військовослужбовці виконували миротворчі операції в різних країнах — Ліберії, Лівані, Іраку, Косово, Конго, Сьєрра-Леоне та ін.
З початком воєнної агресії Російської Федерації проти України в березні 2014 року бригада прикривала ділянку державного кордону в напрямку Бєлгород — Харків у Дергачівському, Великобурлуцькому та Вовчанському районах Харківської області. Потім була операція з деблокування українських військ під Іловайськом, утримання на межі бойових зіткнень населених пунктів Станично-Луганського та Новоайдарського районів, захист рубежів у місті Щастя.
У січні-лютому 2015 року зведена тактична рота військової частини захищала Україну на дебальцевському напрямку, а з жовтня 2016 року бригада виконувала бойові завдання на маріупольському напрямку. Військовослужбовці в боях проявили мужність та героїзм, а танковий екіпаж старшого лейтенанта Василя Божка в одному з боїв підбив три ворожі танки, за що офіцера представлено до вищої нагороди — звання Героя України, а членів екіпажу — до орденів “За мужність” .Залишити відповідь