Громадські діячі стурбовані ситуацією навколо волонтерського намету «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ»

Громадська Рада при ХОДА вважає за необхідне, щоб на центральному майдані Харкову було розташовано нагадування всім харків’янам і гостям міста, що війна – поряд, що ми маємо робити все, щоб вона не дійшла до нашого міста, ми маємо зупиняти її усіма можливими способами, маємо робити ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ.
Харківський волонтерський намет «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ» є символом українського спротиву російської окупації, його встановили активісти харківського Євромайдану у вересні 2014 року на майдані Свободи навпроти Харківської облдержадміністрації. 
Впродовж майже п’яти років у наметі збирається допомога для українського війська, для поранених у шпиталі, плетуться маскувальні сітки для фронту, проводяться різноманітні громадські акції та патріотичні зібрання, створенні інформаційно-освітні стенди і музей просто неба, де городянам та гостям міста розповідається про війну й її наслідки. На численних стендах висять плакати Героїв Небесної Сотні, жертв теракту у Харкові, воїнів ООС, публікується поточна інформація про ситуацію на фронті та в країні. 
Волонтерський намет «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ» є позапартійним центром, який єднає всі патріотичні сили регіону у прифронтовому Харкові. Юридично – це узгоджений з усіма відповідними органами пікет з використанням пересувного агітаційного пункту у вигляді намету.

Ми розглядаємо спробу Харківського міського голови руками автора петиції на сайті міськради прибрати намет, а також знешкодити, знести українську символіку, якою і є цей намет на поточний момент, як політичний сепаратизм* і бажання внести разлад в мирне життя міста. Ми вдячні Голові Харківської державної адміністрації за чітку позицію щодо необхідності дотримання Закону України та підтримку громадських активістів в їх бажанні працювати для перемоги, тримати інформаційну оборону в цій гібридній війні.

Ми, члени Громадської Ради при ХОДА, вважаємо, що будь-які спроби прибрати з центральної площі міста волонтерський намет, що допомагає армії, призведуть до соціального напруження та дестабілізації ситуації у Харкові. 
Намет-нагадування, намет-символ, а, тепер ще, і намет-депутатська приймальня має бути розташованим на майдані Свободи ДО НАШОЇ ПЕРЕМОГИ, до того моменту, коли останній російський воєнний окупаційних російських військ покине територію суверенної України.

* Політичний (регіональний) — сепаратизм, суб’єктами котрого можуть бути представники тієї самої національності, що й центральна державна влада. Такий сепаратизм найчастіше вдається до пошуку форм дискримінації, які регіон начебто зазнає з боку центральної влади (культурної, мовної, економічної), тому порушує питання про відокремлення території, вбачаючи в цьому єдиний засіб ліквідації цих форм дискримінації.Залишити відповідь