Олександр Чумак: робимо малий бізнес великим, а великий – чесним

«Для цього є всі інструменти» – запевняє він. Тож знайомтесь: Олександр Чумак – перший заступник голови Громадської ради при ХОДА. Народився в Запорізькій області, закінчив Харківський авіаційний інститут і залишився жити та працювати в Харкові. Після закінчення навчання рік пропрацював молодшим науковим співробітником Інституту проблем машинобудування НАН України і пішов у бізнес. Спочатку був начальником відділу маркетингу в одному з комерційних підприємств, пізніше – заступник директора та приватний підприємець. З 2013 року керівник проектів у ХОГО «Асоціація приватних роботодавців». Блогер та дописувач журналу «Приватний підприємець».

«Офіційно, моя громадська робота бере початок із осені 2010 року. Саме тоді була зареєстрована «Асоціація приватних роботодавців». Її члени відразу активно включилися у роботу. Після створення асоціації ми взяли участь у податковому (підприємницькому) майдані» – говорить Олександр Чумак.

Нагадаємо, що восени  2010 року декілька десятків тисяч підприємців малого і середнього бізнесу зібралися на Майдані Незалежності у Києві, Вони протестували проти прийняття парламентом Податкового кодексу. Закінчились організовані мітинги вже 2 грудня за рішенням більшості Національної координаційної ради підприємців Податкового майдану. Декілька десятків мітингувальників не вдоволені рішенням більшості залишись на Майдані Незалежності продовжувати мітинг під політичними гаслами. Повну перемогу мітингувальники не отримали, Податковий кодекс було прийнято, хоча умови для підприємців-спрощенців суттево погіршені не були. У незалежній Україні податковий майдан став першим масовим антиподатковим протестом.

У 2011 та 2012 році Олександр Чумак та члени асоціації зосередились на розширенні представництва організації як в органах влади так і в форматі створення власних районних осередків. «У 2012 році «Асоціація приватних роботодавців» ініціювала та запустила проект «Корупція стоп». Метою якого є аналіз реалізації Національної антикорупційної стратегії, антикорупційних програм у місті Харкові та Харківській області, дослідження і аналіз конкретних фактів порушення антикорупційного законодавства в діяльності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб у Харкові та захист бізнесу при перевірках» – розповідає Олександр.

Через рік «Асоціація приватних роботодавців» випускає путівник для підприємців «Майстерня бізнесу». В ньому ми намагалися зібрати найактуальнішу інформацію стосовно запуску та ведення власної справи. В посібнику на майже триста сторінок охопили основи бізнес планування, оподаткування, тему трудових відносин, алгоритми взаємодії з контролюючими органами, кредитування малого та середнього бізнесу, маркетинг та практичні бізнес-поради для різних ситуацій. Також в редакцію путівника увійшов довідник із контактною інформацією держорганів та органів місцевого самоврядування, податкових, пенсійних фондів, центрів зайнятості, гарячих ліній з різних питань – продовжує розповідати Олександр Чумак.

Евромайдан та очікування від нього позитивних змін задали новий імпульс у роботі асоціації. За цей час разом з партнерами було розроблено власну концепцію податкової реформи, проведено кілька міжнародних бізнес-форумів, запущено проект «Мій бізнес захищено» та адвокасі кампанію проти введення касових апаратів. За словами Олександра Чумака, в період із 2015 року реалізовано чимало проектів. Ось деякі з них. «Нові обличчя». Його проведення підтримав фонд European Endowment for Democracy. Основною задачею проекту було допомогти громадським активістам, які готові балотуватися до місцевих органів самоврядування, розпочати свої виборчі кампанії: стати публічними персонами, отримати базову медіапідтримку, покращити свій імідж та вміння представляти себе. У тому ж році була розпочата реалізація проекту «Центр розвитку підприємницьких ініціатив ВПО у м. Харків у рамках програми «Новий відлік». Це програма, метою якої є сприяння працевлаштуванню ВПО, створення можливостей для започаткування і розвитку ними власного бізнесу. Учасники проекту: внутрішньо-переміщенні особи з Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, які мають намір розпочати, або продовжити власну справу.

Згодом, у 2017-2018 році «Асоціація приватних роботодавців» провела кілька проектів: «Прозорий бюджет, як інструмент громадської участі» та «Відкритий бюджет. Іструмент громадського контролю» їх проведення підтримали Національний фонд на підтримку демократії та Фонд Східна Європа відповідно. Також «Асоціація приватних роботодавців» під керівництвом Олександра Чумака реалізувала проект «Новий відлік» п.4.8. «Підтримка підприємницьких ініциатив ВПО, ветеранів АТО, молоді та інших категорій безробітних» й проект «Покращення стану Харківського обласного хоспісу», KUSANONE за підтримки Посольства Японії в Україні.Залишити відповідь