«Перша хвилина миру»: громадськість флешмобом вшанувала загиблих у Другій світовій війні

О 23:01 свічки пам’яті запалали по всій Україні. Харківщина не стала виключенням. За словами організаторів цей флешмоб символізує єдність народів у протистоянні з фашизмом. Подібний захід в Харкові відбувається не в перше. Як і минулого року, свічки запалали на центральній площі міста – площі Свободи. Громадські діячі, волонтери, ветерани АТО/ООС долучились до акції, адже дуже важливо бути єдиними, як у вшануванні пам’яті загиблих так і в засудженні злочинів нацистського режиму. І найголовніше, щоб ці події більше не повторилися – вважають учасники акції.
За різними підрахунками у війні двох імперій загинуло від восьми до десяти мільйонів цивільних і військових українського походження. Невимовним болем та стражданнями Друга світова війна торкнулася практично кожної української родини.
Довідка: Вперше загальноукраїнський флешмоб «Перша хвилина миру» відбувся в Україні 8 травня 2014 року. Учасники символічної акції вшановують пам’ять про загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та запаленням свічок. Акція приурочена до підписання акту про капітуляцію нацистської Німеччини.
Нагадаємо, що починаючи з 2015 року в Україні 8 травня відзначається День пам’яті та примирення. Його встановлено Указом Президента України Перта Порошенка. Відповідно до Указу Президента України, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».


Залишити відповідь