Прийнята Резолюція щодо запобігання порушень виборчого процесу та забезпечення прозорості та законності проведення виборів Президента України

В регіональних та загальнодержавних ЗМІ час від часу з’являються повідомлення про можливість провокативних дій, які направлені на фальсифікацію результатів виборів, що відбудуться 31 березня 2019 року. Громадські діячі Харківщини стурбовані таким інформаційним фоном.

Члени громадської ради при ХОДА закликають кандидатів на посаду Президента України та всіх суб’єктів виборчого процесу до проведення чесних виборів згідно законодавства України. На засіданні громадської ради при ХОДА вони прийняли Резолюцію щодо запобігання порушень та забезпечення прозорості та законності під час виборчого процесу. Прийняту «Резолюцію…» підримує і громадський омбудсмен з виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області Юрій Чумак. За його словами тільки чесні та прозорі вибори, проведені у відповідності з чинним законодавством дадуть повну легітимність новообраному Президенту, забезпечать довіру громадян.

В тексті «Резолюції…» зазначено, що громадська рада при ХОДА підтримує позицію голови ХОДА щодо забезпечення виборів Президента України у чіткій відповідності до законів України та невідворотності покарання за порушення виборчого законодавства. В документі, що був прийнятий міститься заклик до Національної поліції України щодо проведення запобіжних заходів задля недопущення порушень виборчого законодавства, а у випадку виявлення таких фактів оперативно на них реагувати та проводити всі необхідні роботи для усунення наслідків таких дій.
Члени громадської ради при ХОДА звертаються до правоохоронних органів, державної влади та місцевого самоврядування з закликом забезпечити та провести прозорі вибори Президента України та повне дотримання виборчих прав громадян.

Зрештою, громадські діячі сподіваються на правову свідомість громадян і закликають громадськість займати активну життєву позицію, користуватись своїм виборчим правом та не піддаватись на підкуп та маніпуляції, спрямовані на фальсифікацію волевиявлення виборців.Залишити відповідь