В Харкові пройшов навчальний тренінг, що був організований громадською радою при ХОДА

В Харкові пройшов навчальний тренінг, що був організований громадською радою при ХОДА на базі Хар РІ НАДУ. Ініціативу його проведення підтримано Харківською обласною державною адміністрацією та Харківським університецьким консорціумом. На порядку денному головна задача – посилення координації та співпраці між владою та громадянським суспільством.
Захід видався масштабним. В ньому взяли участь більше сотні представників громадських організацій та закладів вищої освіти з усієї Харківщини, які активно займаються волонтерською та соціальною роботою і бажають спільно проводити проекти направлені на покращення добробуту в нашій країні.
Учасники навчального заходу на прикладах проектів для учнівської та студентської молоді «Leaderland» та «Кампус» розглянули такі види волонтерської роботи, як наставництво й менторство. В форматі дискусії спробували знайти зручний формат комунікації та координації діяльності волонтерів через благодійні проекти: інтернет-платформу «Добро», «Food for life» та проведення соціологічних досліджень.
Серед запланованих питань для розгляду на навчальному тренінгу було і створення й координація волонтерських центрів при ЗВО. Адже саме волонтерські центри при ЗВО можуть стати в майбутньому осередками розвитку як волонтерських ініціатив й благодійності так і додатковими можливостями для студентів в отриманні досвіду та практичних навичок, які в свою чергу стануть міцною основою в формуванні особистості та громадянина.
Навчальний тренінг став ще одним кроком вперед, до більш організованої і системної спільної роботи. Він показав, що в нашій країні нестача кваліфікованих волонтерів дається в знаки. Тому, організатори обіцяють після опрацювання результатів навчального форуму провести ще серію тренінгів для кваліфікованої підготовки волонтерів.
Закінчився захід показом документального фільму Володимира Чистиліна «Герої не вмирають». Презентував його учасникам навчального семінару сам автор. Після перегляду фільму відбулось коротке обговорення побаченого та обмін враженнями.Залишити відповідь