Відбувся круглий стіл «Соціальне підприємництво в Україні: виклики і можливості»

Соціальне підприємництво поступово стає трендом в Україні. Це нова модель ведення бізнесу, яка все більше привертає увагу до себе з боку активних громадян і діючих бізнесменів. Саме соціальне підприємництво, виклики та перспективи його розвитку обговорювали на круглому столі, який відбувся напередодні.

Взяли участь в ньому і члени Громадської ради при ХОДА Олег Драгунов та Володимир Косенко.
«Мета заходу – посилення спроможності громад щодо розвитку соціального підприємництва як дієвого інструменту вирішення проблем» – розповідає Олег Драгунов. «В нашій державі ця бізнес-модель тільки починає розвиватись. В Україні про соціальне підприємництво почали говорити ще на початку 2000-х. Та навіть зараз бізнес, держава та суспільство не розуміють і не усвідомлюють переваг соціального бізнесу. Насправді ж відкрито «вікно» можливостей для всіх, і ми повинні скористатися цим» – розповідає член громадської ради Олег Драгунов.

«Соціальне підприємництво це бізнес який вирішує соціальні проблеми і знімає певне навантаження з державних органів» – долучається до бесіди Володимир Косенко. «Необхідно зробити для такого виду бізнесу актуальну законодавчу базу та налагодити зв’язок із органами державної влади та донести головний меседж про те, що соціальні підприємці це не звичайні бізнесмени. Зараз же в Україні є тільки проект закону про соціальне підприємництво» – розповідає він.

Дійсно, соціальне підприємництво розширює можливості та потенціал будь-якої громади за рахунок створення коаліції навколо спільних цілей. Тому соціальне підприємництво в Україні має зайняти для себе вільну нішу в економіці та суспільстві.Залишити відповідь