Яна Білецька: мрію про здорових та щасливих українців

Яна Білецька лікар-інтерн та громадська діячка. Засновниця і керівниця ГО «Здорова нація – майбутнє України» розповіла про свій шлях у громадську діяльність.

За її словами все почалось ще в дитинстві, коли завдяки старанням батьків відвідувала різноманітні гуртки. Мріяла про кар’єру співачки, артистки і навіть дипломата.

В школі, а пізніше в медичному коледжі цікавилась творчістю та спортом. Зміни прийшли під час навчання в медичному коледжі. Тоді, крім культурно-масових заходів, разом із одногрупниками та волонтерами Червоного Хреста відвідувала людей похилого віку. Закінчивши коледж, продовжила своє навчання в медичному університеті де і зрозуміла, що хоче займатись волонтерською роботою. Маючи невеликий досвід волонтерства знайшла вже діючих волонтерів і долучилась до них. Якраз у той час йшов набір волонтерів до хоспісу. За її словами це таке місце де волонтерів зовсім небагато. Згодом бабуся якою вона опікувалась відійшла по інший бік трави. Це дуже на неї вплинуло і Яна навіть подумувала далі не продовжувати свою волонтерську діяльність, принаймі в рамках хоспісу. З’явився вакуум, який заповнила «Школа лідерства ХОДА».

Навчаючись на третьому курсі медичного університету отримала внутрішню розсилку від керівниці загальноуніверситецького волонтерського комітету з пропозицією до лідерів студентського самоврядування, комітетів та всіх бажаючих долучатись до проекту «Школа лідерства ХОДА», який проводило Всеукраїнське студентське братство Еліта Нації за підтримки Харківської обласної державної адміністрації.

Спочатку до участі у цьому проекті поставилась скептично. Та промо ролик зацікавив її і переконав. Хоч він був дуже мотивуючим, та все ж в неї були сумніви що до того, що молодь може прийти і приймати участь у вирішенні тих чи інших питань на місцевому чи загальнодержавному рівні.

«В мені боролись два відчуття. З одного боку сумнівалась, а з другого – була шалена зацікавленість. Адже люблю навчатись, дізнаватись щось нове, випробовувати себе. Зрештою це і перемогло. Вирішила взяти участь у проекті де лекції проводили практикуючі досвідчені бізнесмени та  державні службовці – лідери в своїх напрямках та галузях» – розповідає вона.

Взявши участь в проекті не пожалкувала. За її словами це було цікаво та захопливо. Перший блок був теоритичним. Особливо їй запам’ятався курс ораторського мистецтва від Сергія Єфремова. Яна Білецька вважає, що він допоміг всім учасникам проекту ближче познайомитись і налагодити комунікацію між собою, з’явилось відчуття команди. Пройшла етап тренінгів та лекцій і опинилася на наступному етапі – стажуванні. Як майбутній лікар обрала для себе Департамент охорони здоров’я ХОДА. Стажування передбачало ознайомлення із роботою Департаменту і розробку власного проекту. З цього приводу було багато ідей та думок. Та все вирішив випадок. Саме в той час МОЗ та ВООЗ проводили пілотний проект з профілактики неінфекційних захворювань і зміцнення здоров’я в Україні. Як майбутній лікар зацікавилась цим проектом, і з’ясувала для себе одну із проблем сучасного українського суспільства. Виявилось, що це гіподинамія, яка і є однією з причин неінфекційних захворювань. А її профілактика і є одним із вирішень проблеми. З такими думками і прийшла до куратора стажування Олени Полупан запропонувавши проект із безоплатних тренувань в районах Харківської області. Це було в 2015 році. За чотири роки проект виріс і залучив до своїх лав чимало прихильників. Завдяки своїй популярності він масштабується і на інші області України. Так, безкоштовні фітнес-тренування вже проводяться в Донецькій області. Розвивати проект допомагає команда волонтерів-активістів і, як не дивно, статус діючої громадської організації. Реєструвати яку довго не наважувалась. Існує вона вже три роки. За цей час Яна Білецька та її однодумці стали лідерами змін в фітнес-індустрії та яскравим прикладом для сучасної молоді.Залишити відповідь