Звіт громадської ради при ХОДА за перше півріччя 2018 року

 

Основними завданнями громадської ради є сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень центральних і місцевих органів виконавчої влади.

На виконання вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 («Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики») 07 жовтня 2017 року на установчих зборах було сформовано новий склад громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, до якої увійшли представники інститутів громадянського суспільства Харківщини у складі 35 осіб. Було обрано голову ради та трьох заступників, про що вам відомо.

Напрямки діяльності громадської ради:

 • з соціально-економічного розвитку;
 • з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту;
 • з питань забезпечення правопорядку і законності, оборони та мобілізаційної підготовки;
 • з питань місцевого самоврядування, охорони здоров’я та соціальної політики;
 • з питань інфраструктури, містобудування та архітектури, енергетики та ЖКГ.

Створені комітети:

 • комітет з питань роботи правоохоронних, судових органів та пенітенціарної служби;
 • комітет соціально-економічного розвитку;
 • комітет люстрації та кадрової політики;
 • волонтерський комітет;
 • комітет з питань національно-патріотичного виховання;
 • комітет з питань охорони здоров’я;
 • комітет з питань учасників та ветеранів бойових дій;
 • комітет з питань національно-культурних товариств;
 • комітет по забезпеченню прав людини, свободи слова та інформаційної безпеки;
 • комітет з питань ветеранів;
 • комітет з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту;
 • антикорупційний комітет.

За перше півріччя 2018 року громадською радою при Харківській обласній державній адміністрації, на виконання затвердженого плану, було проведено:

 1. 3 засідання громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.
 2. засідань за напрямками:
 • 2 – за напрямком соціально-економічного розвитку;
 • 2 – за напрямком освіти, науки, культури, молоді та спорту;
 • 2 – за напрямком забезпечення правопорядку і законності, оборони та мобілізаційної підготовки;
 • 2 – за напрямком місцеве самоврядування, охорона здоров’я та соціальна політика;
 • 2 – за напрямком інфраструктура, містобудування та архітектури, енергетика, ЖКГ.
 1. засідань комітетів:
 • 1 – антикорупційний комітет;
 • 1 – комітет з питань національно-патріотичного виховання;
 • 1 – волонтерський комітет.
 1. виїздів районами області:
 • більше 50, охоплено Куп’янський, Балаклійський, Чугуївський, Золочівський, Дворічанський, Нововодолазький, Валківський, Кегичівський, Краснокутський, Вовчанський, Дергачівський, Сахновщинський, Печенізький, Первомайський, Зміївський, Барвенківський, Великобурлуцький, Зачепилівський, Ізюмський, Красноградський, Харківський райони Харківської області.
 1. круглих столів, семінарів, тренінгів, форумів, освітніх марафонів, зустрічей, флешмобів: більше 100.
 2. прямих ефірів, телепередач, прес-конференцій: 7 – ефірів, 5 прес-конференцій.

З метою організації спільних проектів та проведення навчальних програм між громадською радою при Харківській обласній державній адміністрації та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця було укладено меморандум про співпрацю.

Для координації зусиль із формування та представлення спільної громадської позиції щодо пріоритетних питань: соціально-економічної політики; освіти, науки, культури, молоді та спорту; забезпечення правопорядку і законності, оборони та мобілізаційної підготовки; інфраструктури, містобудування та архітектури, енергетики та ЖКГ; місцевого самоврядування, охорони здоров’я області громадською радою при Харківській обласній державній адміністрації спільно із представниками громадських рад органів виконавчої влади Харківщини було створено координаційну раду голів громадських рад при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування Харківської області.

Громадською радою при Харківській обласній державній адміністрації було проведено заходи, спрямовані на національно-патріотичне виховання. Районами Харківської області відбулись зустрічі, під час яких було організовано показ документального фільму Володимира Чистіліна «Герої не вмирають» для школярів, вчителів, молоді та громадськості та обговорено питання з директорами шкіл та їх заступниками, щодо належної організації та проведення районного етапу всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Сокіл «Джура».

Взято на контроль питання встановлення меморіальних дошок та пам’ятних знаків загиблим героям АТО і Небесної Сотні, облаштування куточків слави у школах та краєзнавчих музеях Харківської області.

Велику частину часу члени громадської ради присвятили роботі з учасниками АТО та їх сім’ями, зокрема:

 • організація надання допомоги сім’ям загиблих в зоні АТО;
 • сприяння відправленню на відпочинок дітей загиблих учасників АТО;
 • організації взаємодії громадських організацій по роботі із членами АТО та їх сім’ями на Харківщині;
 • здійснення соціальної роботи з учасниками антитерористичної операції та їх сім’ями;
 • сприяння будуванню реабілітаційних центрів для учасників АТО, чорнобильців та афганців.

На виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг, проводиться робота з впровадження інклюзивної освіти та створенню інклюзивно-ресурсних центрів на Харківщині. Організовано велику кількість виїздів районами області по перевірці виконання будівельних робіт в центрах та підготовки до нового учбового року шкіл.

Не на останньому місці і питання, направлені на вирішення проблем із забруднення навколишнього середовища, здорового способу життя, проблем ЖКХ та людей з інвалідністю.

Члени громадської ради сприяли працевлаштуванню осіб з інвалідністю. На сьогоднішній день працевлаштовано 7 осіб.

Одна з найефективніших реформ Президента України – децентралізація. Сьогодні на Харківщині створено 16 ОТГ. У зв’язку із реформуванням Державної політики України у сфері місцевого самоврядування було організовано зустрічі із представниками новостворених ОТГ, визначено шляхи взаємодії. Також проведено зустріч із керівництвом Центру розвитку місцевого самоврядування у Харківській області та обговорено спільну реалізацію культурних, молодіжних та освітніх проектів.

За підтримки громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, було організовано та проведено заняття в рамках проекту «Школа публічного адміністрування для членів громадських рад та ІГС», дитячий боксерський турнір, футбольний турнір імені Дані Дідіка, турнір з настільного тенісу для молоді та дітей з інвалідністю в рамках проекту «Спорт без обмежень», проект «Безпечна громада», Східноєвропейський бізнес-форум, фестиваль української культури «Молоді таланти Харківщини», круглі столи з питань оподаткування та пенсійного забезпечення із представниками головного територіального управління ДФС у Харківській області, головного територіального управління ПФУ у Харківській області та ХНЕУ ім. С. Кузнеця, семінар для підприємців районами Харківської області, круглий стіл з питань безпеки дорожнього руху. Члени громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації приймали участь у святкуванні державних свят та пам’ятних дат.

Крім того, члени громадської ради долучились до флешмобів: «Тризуб Гуртує», «Чоловіки проти домашнього насильства» та «Привітай Україну з Днем Незалежності».

Також, вперше за 4 роки було виділено кошти у розмірі 200 000 грн., в рамках обласної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 р.р.

Інформаційне висвітлення роботи громадської ради відбувається накопиченням матеріалів на сайті громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, розміщенням робочої документації, оголошень та на сторінках у соціальних мережах.

Робота будувалась згідно Положення про громадську раду на засадах демократичності, колегіальності з максимальним залученням до активної участі в роботі ради всіх представників ІГС Харківщини.

Відвідуваність засідань громадської ради становить 70 %, що є не найкращим показником, який впливає на оцінку ефективності роботи ради в цілому.

У другому півріччі 2018 року важливо посилити увагу саме на незадіяні функції ради з метою підвищення ефективності і дієвості та досягнення головної мети – об’єднання зусиль свідомих представників ІГС, медіа та населення задля забезпечення впливу на владу в інтересах сталого розвитку громадянського суспільства.Залишити відповідь